• Nezařazené

Zhodnocení pobytu v Luhačovicích 2019

V týdnu od 1-8. září 2019 jsme absolvovali pobyt v Luhačovicích pod hlavičkou GENERACE 50 PLUS. Všichni účastníci přijeli proto, že vnímají potřebu společenství jak s lidmi, tak na duchovní rovině s Bohem. Bratr Zelenka se 3 dny před odjezdem vážně zranil při pádu na kole a zlomil si také klíční kost. Přesto se rozhodl i přes bolesti absolvovat pobyt, se slovy: „Přece si nenechám ujít společenství“.

                Prožili jsme týden s opravdu krásným počasím. Scházeli jsme se ráno a večer u tématu „MODLITBA Páně“. Bratr Luděk Svrček s námi uvažoval nad smyslem této modlitby. Účast byla vždy vysoká a výklad inspirující. Mnozí se vyjádřili již zde, že si obnovili vztah s Bohem a povzbudili se na své cestě víry. Zvlášť oceňují pobyt ti, kteří jsou osamoceni v soukromí a také ve svém sboru.

                Nejedná se jen o zdravotní rekreaci v lázních. Jako vždy je mezi námi hodně našich přátel. Bylo nás 129 přesto, že se na poslední chvíli omluvilo ze závažných důvodů 10 lidí. Byli s námi kolportéři, manželé Šimkovi. Prodali hodně literatury účastníkům, kteří  obratem mnohé knihy darovali. Navíc jsme věnovali personálu jak malé dárky, tak 30 kusů knihy „Bůh před soudem“ od Gerharda Padderatze. Také jsme věnovali knihy Slovo na cestu. Díky sponzorskému daru od Maranathy dostali účastníci 150 kusů CD Velký spor věků.

                Děkuji všem zúčastněným za atmosféru, kterou pomohli vytvořit. Jsem vděčný za každého, který se angažoval mnoha dalšími způsoby, včetně nácviku zpěvu, různými vstupy, včetně záznamu přednášeného tématu. Fotografie a záznam si můžete najít na našich stránkách GENERACE 50 PLUS. Pokud budete mít zájem prožít s námi pobyt v příštím roce, rezervujte si svůj čas v týdnu 6-13.září 2020.

V galerii 2019 již najdete zaslané obrázky z pobytu i odkazy na záznamy studijních témat s kazatelem Luďkem Svrčkem.

                Děkujeme také Unii církve za podporu tohoto sejití.

                                                                                                              Za GENERACE 50 PLUS Miroslav Starý

Mohlo by se vám líbit...