• Nezařazené

Poděbrady 18-24. září 2016 s GENERACÍ 50 PLUS

Dze-sobotniho-shromazdeni-ve-sboru-cceatem 24. září skončila poslední letošní  akce pobytů Generace 50 PLUS. Přijížděli jsme v neděli 18. září a mnozí s obavou, že nám čas podle předpovědí proprší. Již dlouho jsme prožívali suché a slunečné léto.  Naopak,  přivítaly nás Poděbrady po nočním dešti, se svěžím vzduchem a příjemným ochlazením.

Počasí  bylo velkým příslibem a nemohli jsme si přát lepší pro průběh pobytu, ostatně se nám takhle dařilo prakticky vždy. Poděbrady jsou pro nás příjemné k procházkám městem, v parku, včetně blízkého i vzdáleného okolí. Uvědomil jsem si, že většina z nás se vrací do známého prostředí a tak nás již tolik neláká kolik nachodíme (najezdíme) kilometrů, kolik nových věcí objevíme, ale vychutnáváme klidné prostředí k vzájemným  rozhovorům….

Vzorná obsluha a výtečná strava doplňuje každodenní procedury. Po takto prožitých dnech to svádí k ulehnutí. Ovšem místo tělesného odpočinku jsme byli prakticky hned po večeři v prostoru našeho místního sboru. Hodinu před naším programem nacvičovali zpěváci sborové písně. Udivilo mne, že tam byli po celou dobu téměř všichni. Kdo nezpíval, naslouchal.

Letos byl naším hostem bratr Karel Strouhal z Moravy. Biblické téma bylo aktuální: „Jak se zachovat v dnešní době.“ Program byl do půl deváté. Večerní procházka ze sboru na hotel prospěla všem. Vzhledem k tomu, že nám br. Strouhal sloužil každé ráno již v 7 hodin také ranním zamyšlením nad Písmem a všichni tam chtěli být, uléhalo se bez dlouhých nočních diskusí….

Týden utekl velmi rychle. V sobotu jsme byli hosty ve sboru místní Českobratrské církve.  Ve velmi hezkém prostředí a dobré akustice jsme mohli ocenit snahu dirigentů a zpěváků a vychutnat si sborové  písně. Posilněni osobní účastí a sdílením se v sobotní škole, jsme vyslechli závěrečnou úvahu br. Strouhala. Nejmladšímu z účastníků bylo 26 let a nejstaršímu 92 let. Po společném focení  se rozjelo 93 účastníků, z toho také 15 našich přátel, do svých domovů. S radostí, že bude čas odpočinout, zároveň se smutkem, že něco hezkého právě skončilo. Ovšem s nadějí, že dá-li nám Pán Bůh život a zdraví, rádi se opět shledáme.

Za oddělení GENERACE 50 PLUS  Miroslav Starý.

Zde odkaz do fotogalerie ze společného pobytu.

Mohlo by se vám líbit...